Wszystkie ręce na pokład, czyli spec-receptą w koronawirusa

Od kilku tygodni przyglądamy się sytuacjom, w których narasta zagrożenie epidemii i rozprzestrzeniania się choroby wywołanej wirusem SARS-CoV-2 („COVID-19”).

Widmo epidemii ciąży również na Polsce. W chwili przygotowania niniejszego komentarza Minister Zdrowia potwierdził pierwszy przypadek zachorowania na terenie Polski, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że z każdym dniem wskaźnik nowych zachorowań będzie z pewnością rósł.

Współpraca wszystkich interesariuszy z władzami w sprawie niezwykle priorytetowej a zarazem kryzysowej, odpowiedzialność, jaka spoczęła na barkach nie tylko najwyższych funkcjonariuszy państwa\, ale również na jednostkach lokalnych, dyrektorach szkół czy innych placówek użyteczności publicznej, obowiązek pozostawania szpitali w stanie podwyższonej gotowości powinny iść w parze i wyjść zagrożeniu naprzeciw. Aby te wszystkie działania mogły być wykonywane bez szwanku, powinno im towarzyszyć również dobre i skuteczne prawo.

Czy tak jest w tym właśnie przypadku? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć poprzez scharakteryzowanie instytucji prawnych powołanych w Polsce do walki z COVID-19.

(…)

Cały wpis dostępny na blogu prawofarmaceutyczne.info:  http://prawofarmaceutyczne.info/wszystkie-rece-na-poklad-czyli-spec-recepta-w-koronawirusa

Zapraszamy do lektury!


Autorzy:  Dominika Chrabańska, adwokat oraz Roksana Strubel, aplikant adwokacki
Kancelaria KONDRAT i Partnerzy – biuro@kondrat.pl

Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl